Filmvoorstelling Coward

Inschrijven voor dit evenement? via deze link

  • Locatie Talbot House
  • Datum 17 oktober 2026
  • Tijd 18u30-21u30
  • Prijs €15
  • Inschrijven via de link bovenaan

Wat als je een film over de Eerste Wereldoorlog kon bekijken op een plek waar soldaten tijdens diezelfde oorlog naar voorstellingen kwamen kijken?

 

Dat kan, want op zaterdag 17 oktober om 18.30 uur nodigt Talbot House je uit voor een bijzondere vertoning van Coward, de nieuwe film van Lukas Dhont.

 

De film speelt zich af in 1917 en vertelt het verhaal van Pierre die aankomt als nieuwe soldaat aan het front, gedreven zich te bewijzen in de strijd. Achter de linies ontmoet hij Francis, die met geïmproviseerde shows de moraal van de troepen probeert hoog te houden.

 

Een film op een historische plek

De keuze voor de historische Concert Hall van Talbot House is dan ook geen toeval. Tijdens de Eerste Wereldoorlog was Talbot House een plek waar soldaten even konden ontsnappen. In onze Concert Hall werden voorstellingen georganiseerd en konden soldaten even ontspannen.

 

De wereld die Coward toont, sluit daardoor bijzonder mooi aan bij de geschiedenis van deze plek.

 

Na de film: panelgesprek

Na de film volgt een panelgesprek waarin we verder ingaan op Coward. We verwelkomen daarbij Angelo Thijssens, scenarist van Coward.

 

De film duurt 125 minuten en het panelgesprek 45 minuten. Eind voorzien rond 21.30 uur.

Inschrijven via deze link

Het aantal plaatsen is beperkt, inschrijven is noodzakelijk!